Letos se můžete těšit na tato jména:
PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Čerstvý absolvent, nikoliv vyhořelý začátečník
V roce 2014 promoval na Lékařské fakultě v Hradci Králové. Svou profesní kariéru zahájil v soukromé stomatologické praxi v České Třebové. Po roce se přestěhoval do Brna, kde od roku 2015 do roku 2018 pracoval ve stomatologickém centru Diente. V roce 2019 se MDDr. Hruška vrátil do Ostravy a založil Zubní kliniku 100mikro, kde se od té doby věnuje především protetice, chirurgii, implantologii a celkovým rekonstrukcím chrupu. Je členem České akademie dentální estetiky a International Team for Implantology (ITI). Mimo běžnou praxi se aktivně podílí na vzdělávání. Vedl několik teoretických kurzů na téma fixní protetika a pravidelně přednáší v rámci České stomatologické komory.


Stavíme zubní kliniku aneb vítejte v džungli
Protože nic se nepostaví samo – každá velká věc začíná rozhodnutím, odvahou a jasnou vizí!
A právě o tom, jak přetavit představy v realitu, nám na své přednášce povypráví MDDr. Sonnek, který má na kontě příběh, jaký by mohl být inspirací pro každého.
Po absolvování Lékařské fakulty v Hradci Králové v roce 2018 začal MDDr. Sonnek působit v TREEDK v Opavě, kde se zrodily jeho první profesní sny. O dva roky později, společně se svou manželkou a manžely Hermanovými, otevřel novou pobočku myTREEDK – stomatologické centrum s moderními ordinacemi a týmem osmi lékařů.
Ale to byl jen začátek. V roce 2021 založil vzdělávací platformu TREEDKEDU, která pomáhá zlepšovat zubařské řemeslo napříč profesemi – od instrumentářek až po zubní lékaře. A v roce 2024 přišel další milník: otevření největší pobočky myTREEDK v Ostravě, která nabízí prostor pro 12 lékařů a 6 dentálních hygienistek.
Jaké výzvy přináší stavba několika zubních ordinací? Jak proměnit nápad v realitu? A co dělat, aby sen nezůstal jen na papíře? Přijďte se inspirovat na přednášku MDDr. Sonnka a zjistěte, jak se staví (nejen stomatologické) sny!

Jak nastavit spolupráci se zubní laboratoří: Praktický návod pro zubní lékaře
V roce 1996 ukončil studium na SZŠ Alšovo nábřeží – obor zubní technik. Od té doby pracoval v několika zubních laboratořích pod českým i německým vedením. V letech 2000 až 2003 cestoval v zahraničí a nakonec pracoval jeden rok ve Velké Británii jako keramik v zubní laboratoři Bearwood Prosthetics.
Po návratu 2003 založil laboratoř Precident, kde pracuje dodnes. Ve své laboratoři se soustředí na celokeramické práce a estetické rekonstrukce kotvené na zubech i implantátech. Laboratoř Precident přestala s výrobou kovových a kovokeramických náhrad již v roce 2010.
Jakub Hošek publikoval několik článků a prezentací u nás i v zahraničí v českém i anglickém jazyce. Přeložil do češtiny řadu článků a prezentací. Pracoval v redakci Stomateam. Zorganizoval celodenní vzdělávací akci Zirkonia Session, na které se podílela řada špičkových odborníků. Pracoval řadu let jako Country Specialist a odporný poradce pro mezinárodní firmu Kulzer Dental. Podílel se na vývoji globálně úspěšné keramiky Heraceram 750. Z náhlých zdravotních důvodů byl nucen zrušit domluvené turné přednášek téměř po celém světě a spolupráci s Kulzer Dental.
V současné době se věnuje pouze laboratoři Precident a zajímá se zejména o morfologii zubů a efektivnost výrobních kroků ve stomatologii. Je certifikovaným členem ČADE – Česká akademie dentální estetiky. V současnosti přednáší o morfologii zubů, DSD, virtual wax up a vede vzdělávací projekt Dental Morphology Sketching.
- bude možnost vyzkoušet si dental sketching v pauzách (bude tam mít stojan s dotykovou obrazovkou)

Jak ovlivnit budoucnost (nejen) stomatologie
Bára vystudovala zubní lékařství na 1.LF UK v Praze, kde po promoci zůstala na částečný úvazek učit na preklinickém oddělení. To jí vydrželo dodnes. Aktuálně pracuje i v Dentálním centru Podkovka, vede zubní pohotovost Nemocnice na Františku a jejím koníčkem je studium Managementu ve zdravotnictví na VŠE. Protože věci se mění jenom když existují lidé, kteří je měnit chtějí, zapojila se i do dění kolem českého zdravotnictví na celostátní úrovni. Pracovala jako analytička pro zdravotnictví pro poslanecký klub ve Sněmovně, na Ministerstvu zdravotnictví, je členkou správní rady VZP a různých pracovních skupin či výborů veřejné správy. V roce 2024 kandidovala na prezidentku České stomatologické komory. Na těchto cestách napříč českou stomatologií kromě nepřeberného množství bizarních zážitků nasbírala i spoustu zkušeností, jak je (ne)možné posunout náš zubařský rybníček zase o kus dál. Chcete lepší výuku na fakultách? Víc praxe? Jiný systém úhrad ze zdravotního pojištění nebo vzdělávání? Pak není jiná cesta, než se vrhnout do víru dění. Jak se do toho namočit a sám neskončit pod vodou se vám Bára bude snažit předat ve své přednášce.

Mezioborová spolupráce stomatologa a fyzioterapeuta
Fyzioterapeutka zabývající se problematikou temporomandibulárního kloubu a kraniofaciální oblasti. Zakladatelka vzdělávacího projektu GrooFy určeného pro odborné vzdělávání zdravotníků (převážně fyzioterapeutů, stomatologů, ortopedů a dalších) s cílem propojit jednotlivé medicínské obory a zajistit tak co nejúčinnější terapeutické postupy a strategie. Již několik let úzce spolupracuje se stomatologem a specialistou pro léčbu čelistního kloubu doc. MUDr. Jiřím Šedým, s nímž také pravidelně školí stomatology z České a Slovenské republiky v orofaciální problematice a právě možnostech funkční spolupráce stomatologa a fyzioterapeuta.

Specifika stomatogicko- chirurgického ošetření pacientů s pervazivni poruchou či mentálním postižením
Mgr. Renáta Krčilová působí jako anesteziologická sestra na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Má dlouholetou praxi se specializací na ARO a JIP.
V posledních letech se zaměřuje na aplikaci individuálního přístupu při úvodu do celkové anestezie u pacientů s pervazivními vývojovými poruchami a mentálním postižením. Aktivně se podílí na šíření povědomí o významu tohoto přístupu, který zlepšuje komfort a bezpečnost nejen těchto pacientů, ale také podporuje efektivní a bezpečnou práci zdravotníků během perioperační péče. Na toto téma zpracovala jak diplomovou, tak nyní i rigorózní práci.

Primární prevence ve stomatologii: Inovativní přístupy a regionální rozdíly s příkladem programu EduSmile
Zubní lékařka s bohatou praxí a vášní pro svůj obor. Narodila se v Praze a v současnosti působí jak v hlavní městě tak na Moravě. Je majitelkou a jednatelkou dvou zdravotnických zařízení – Polikliniky Můj lékař v Uherském Brodě a Adela Dental Care, s.r.o., kde se věnuje nejen praktické stomatologii, ale také působí jako odborný garant a školitel budoucích zubních lékařů.
Její odborné znalosti zahrnují široké spektrum stomatologických postupů, od zhotovení výplní a protetiky přes endodoncii a parodontologii až po estetickou stomatologii s využitím moderních technologií jako CAD-CAM systém.
Je zakladatelkou Institutu zdraví s úsměvem, z.ú., který se zaměřuje na preventivní prohlídky dětí ve věku 3-9 let.
Kromě své klinické praxe se věnuje i akademické činnosti jako lektor na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Její vzdělání zahrnuje studium stomatologie na Karlově univerzitě a v současnosti pokračuje v MBA studiu managementu zdravotnictví.
Dr. Tikovská je aktivní i mimo svou profesi – věnuje se běhu, cyklistice, józe a mindfulness. Její přístup k medicíně je komplexní a zahrnuje i zájem o digitalizaci medicíny a 3D tisk.

Škola bez cukru – kde končí stomatologická prevence
Zubní lékař – desetibojař, stále více endodontista, člen ČES a Promikro. Od roku 2016 provozuje s manželkou stomatologickou praxi v podkrkonoší, která se zaměřuje na komplexní rodinnou péči s akcentem na prevenci. Společně také od podzimu 2023 stojí za iniciativou Škola bez cukru, která si klade za cíl vymýtit sladkosti a slazené nápoje ze škol a školek.

Marketing v zubní ordinaci
V roku 2023 ukončil vzdelávania na Varšavskej univerzite manažmentu so zameraním na Marketing a manažment, za ktoré mu bol udelený titul MBA, v roku 2010 doštudoval vysokú školu Banskú v Ostrave, v odbore: marketing a obchod, za čo získal titul Ing.
Posledných 13 rokov pracuje na manažérskych pozíciách v bankovníctve, marketingu a zdravotníctve so zameraním na obchod, marketing a komunikáciu so zákazníkom. Špecializuje sa na spokojnosť zákazníka a custome experience.
V súčasnosti zastáva funkciu výkonného riaditeľa spoločnosti Petramed s.r.o. Má viaceré certifikáty spojené so zameraním na obchod, komunikáciu so zákazníkom, B2C marketing, prezentačné zručnosti, leadership a manažment.
MODERÁTOŘI

Pani doktorka absolvovala v roce 2007 Stomatologickou fakultu Taškentské lékařské akademie (republika Uzbekistán).
Od roku 2009 pracuje na konzervačním oddělení Kliniky zubního lékařství LF UP a FN v Olomouci. Od roku 2020 zastává pozici vedoucí lékařky konzervačního oddělení KZL LF UP a FN v Olomouci.
Ve své denní praxi se věnuje záchovné stomatologii, ale také i primární prevenci.
Vede teoretickou a praktickou výuku studentů zubního lékařství včetně výuky zahraničních studentů. Vyučuje na Fakultě zdravotnických věd UP v Olomouci.
Je autorkou a spoluautorkou řady odborných publikací a přednášek. Je členkou redakční rady časopisu Česká stomatologie a praktické zubní lékařství.
Je vědeckým sekretářem a členem organizačního výboru každoročních stomatologických kongresů Dens Sanus Olomucensis a Úsměv.

Paní doktorka ukončila studium zubního lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2004 a poté začala pracovat na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie LF UP a FNOL jako odborná asistentka a lékařka.
V roce 2012 ukončila postgraduální studium a od téhož roku je také zástupkyní přednosty kliniky pro výuku. Od roku 2016 patří mezi členy nutričního týmu FNOL. Aktivně i pasivně se účastní konferencí u nás i v zahraničí.
Je autorkou a spoluautorkou publikací v recenzovaných časopisech, časopisech s IF i odborných knihách. Absolvovala kurzy a stáže v rámci předatestační přípravy v oboru orální a maxilofaciální chirurgie, v roce 2023 úspěšně odatestovala a stala se tak první ženou olomoucké kliniky s touto atestací (od jejího založení v roce 1947).
Je členkou Společnosti maxilofaciální chirurgie a Společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče ČLS JEP.
Její lidský přístup a oblíbenost u studentů v rámci výuky orální chirurgie, klinické farmakologie a topografické anatomie byly oceněny studenty cenou za nejlepšího vysokoškolského pedagoga zubního lékařství LF UP v akademickém roce 2020/2021.