Menu

Speciální webinář: Jak si vybrat svého zaměstnavatele aneb Jak využít nabídku a poptávku na trhu práce v zubním lékařství
1-1,5h
Na kongres se naladíte už ve čtvrtek 20. února večer, kdy se pod taktovkou paní Ing. Martiny Škrdlantové dozvíte víc o procesu výběru ordinace pro budoucí zaměstnání. Poradí vám, na co se zaměřit, na co si dát pozor, jak probíhá pohovor, jak se na něj připravit a mnohé další. Rozhodně je se na co těšit!

 

Time management
45 minut
Úvodní přednáška bude vedena pod taktovkou pana MDDr. Michala Přibyla. Je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a letos se vrací na univerzitní půdu s přednáškou na téma Time management. Jak nebýt v časovém presu, nestresovat se s nedostatkem času? Jak si den správně naplánovat? To se dozvíme hned na naší první přednášce.

 

Těhotenství a rodičovství u zubních lékařů
45 minut
Zubní lékařství je sice obor o něco přívětivější k založení rodiny než všeobecné lékařství, ale stále je to velmi náročné povolání. Do kolikátého měsíce těhotenství tedy zvládne lékařka v očekávání pracovat? Existuje nějaký fígl, jak efektivně a plnohodnotně skloubit péči o malé dítě i o pacienty? A jak to funguje ve vztahu zaměstnanec – zaměstnavatel, například při rizikovém těhotenství či při péči o nemocné dítě? Zmíněny budou i příspěvky státu pro novopečené rodiče – mateřská a rodičovský příspěvek.
Tímto zajímavým tématem nás provede MUDr. et MUDr. Veronika Kovář Matejová, parodontolog a stomatochirurg, která je mimo jiné momentálně „na většinový úvazek“ pečující maminkou kojence.

 

Právní aspekty vztahu mezi lékařem a úřady
70 minut
Na našem třetím ročníku UPdentu samozřejmě nesmí chybět potřetí v řadě Mgr. Jiří Slavík, hlavní právník České stomatologické komory. Pan magistr nám ozřejmí právní stránku vztahu mezi lékařem a všemožnými úřady. Tyto končiny jsou pro mnoho lékařů často nepříjemnou a neprobádanou krajinou, a tak necháme toho nejpovolanějšího, právníka ČSK, aby sem opět vnesl trochu světla a objasnil nám tyto zákonitosti. Právních znalostí v našem poli působnosti není nikdy dost!

 

Jak se nenechat okrást na internetu? aneb IT bezpečnost pro zubní lékaře
45 minut
Také používáte jedno heslo na všechno? Více hesel si nezapamatujete? Jde to i jinak. Špatným zabezpečením vaší ordinace i vašeho soukromého počítače riskujete právní komplikace, které mohou být likvidační. Obrana není složitá. Během přednášky si ukážeme jak takové situaci předejít. Odejdete s konkrétním postupem, který můžete začít používat už v průběhu přednášky.
Přednášet bude Jan Kuchař.

 

Dobrovolnické výjezdy zubních lékařů
30 minut
Přednášku s tématem Dobrovolnické výjezdy zubních lékařů uvede paní doktorka MDDr. Natália Sládečková.  Je nedávnou absolventkou Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a nyní působí v Bratislavě. Chystáte se nebo přemýšlíte, že byste se stali dobrovolnickým stomatologem? Na co se připravit, čemu se vyhnout? Jaké to má výhody, jaké nevýhody? Velice zajímavé téma na našem kongresu UPdent.

 

Proč dělat na pojišťovnu. Výhody PZL
70 minut
Na pojišťovnu, nebo bez smluv? To je, oč tu běží! Prezident České stomatologické komory doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. navštíví UPdent již potřetí a tentokrát nás přijde seznámit s prací zubního lékaře, který má sjednané smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Dá se vůbec jako začínající praktický zubní lékař „na pojišťovnu“ uživit a dělat práci kvalitně a bez stresu z nedostatku času? Nebo jsou už dnes platby od zdravotních pojišťoven na takové úrovni, že by měly být takové obavy pouze minulostí? Jaké jsou výhody této práce? A na co si dávat pozor, pokud se pro tuto variantu rozhodneme?

 

Antibiotika v zubní praxi: praktický návod
30 minut
Pan doktor MDDr. Jakub Kania nám uvede přednášku na téma ATB terapie. Dozvíme se například, kdy je správný čas ATB nasadit, jak uvažovat v případě těhotné nebo kojící ženy. Jaké dávky mohu podat dítěti? Mohou ATB i uškodit? To vše se dozvíme!

 

Tipy, triky a vychytávky ve stomatologii
30 minut
Také vás mrazí, když vidíte, jaké sumy stojí dentální materiály, natož pak nástroje a přístroje? Děsíte se dne, kdy se ucpe pískovačka nebo přestane chladit kolénko, protože nový kus i oprava vybavení mají na faktuře více nul a na začátku úplně jinou číslici, než by se vám líbilo?
A co to otočit, zkusit to jinak? Některé části dentálního vybavení totiž lze pořídit za výrazně lepší ceny. Tipy kde a co nakoupit, jaké je provedení, zda to funguje a jestli se to vlastně ve výsledku vyplatí, nám prozradí a shrne MDDr. Boris Vraňák. Pan doktor své krásné “úlovky” nejen z eBay jednak nakupuje, ale dokonce i upravuje a vylepšuje a tyto stomatologické life-hacky pravidelně prezentuje na facebookových odborných skupinách.

 

Stomatologie v soukromé ordinaci bez smluv s pojišťovnami
70 minut
Na pojišťovnu, nebo bez smluv? To je, oč tu běží! Je skutečně výhodné mít soukromou ordinaci bez smluv se zdravotními pojišťovnami? A co na to pacienti, nestěžují si? Uživí se zubní lékař, který se rozhodne pro tuto variantu? Jaké jsou výhody této práce? A na co si dávat pozor, pokud se pro tuto variantu rozhodneme? Tyto a další otázky zodpoví ve své prezentaci MUDr. Alexander Schill, absolvent LF UK v Bratislavě, jenž vlastní tři pobočky Schill Dental Clinic na Slovensku (nejstarší v Bratislavě byla založena v roce 2002) a jednu kliniku v Česku, konkrétně v Praze.

Ortodontická atestace
30 minut
Přestože je ortodoncie zkouškový i státnicový předmět, ne mnoho lidí mimo tento užší obor má jasno v tom, co vše atestace z ortodoncie obnáší. MDDr. Anna Janková, absolventka a momentálně lékařka ve specializační přípravě na LF UP, nám proto nastíní, jak probíhá přijímání zájemců. Padne také, jak se na přijímací proces co nejvhodněji připravit a čeho se naopak vyvarovat, zda pro přijetí na orto něco dělat už v průběhu studia zubního lékařství. Dozvíte se také kde mít praxi a z jakých studijních materiálů ideálně čerpat a jak samotná atestace probíhá.

 

Atestace v maxilofaciální chirurgii a specializace v dentoalveolární chirurgii
45 minut
Přestože jsme říkali, že atestace z ortodoncie je pro mnohé záhadou, musíme uznat, že to není nic oproti atestačnímu studiu orální a maxilofaciální chirurgie. A když se do toho ještě začne plést specializace v dentoalveolární chirurgii…
Proto nám pan primář KÚČOCH Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. et MUDr. Jiří Šimek, Ph. D. společně s čerstvým absolventem atestačního studia maxilofaciální chirurgie MDDr. Štěpánem Pohankou vysvětlí, jaké jsou vlastně rozdíly v pravomocech maxilofaciálního a dentoalveolárního chirurga. Palčivým tématem je i to, jestli je skutečně pro absolvování těchto atestací nutné vystudovat i všeobecné lékařství a samozřejmě nám i přiblíží, jaké je přijímací řízení do atestačního oboru, jak se na atestaci připravit a jak atestace/specializace samotná reálně probíhá.

Ptejte se přímo přednášejících!